.     .     .
۱۳۹۷/۱۰/۲۰

همایش بزرگداشت نهضت سربداران در مهد قیام سربداران روستای باشتین داورزن برگزار خواهد شد

عبداللهی سرپرست فرمانداری داورزن درجمع خبرنگاران سبزواربزرگ در بحث گردشگری شهرستان داورزن اظهار داشت : شهرستان داورزن در خصوص گردشگری دارای ظرفیت های نابی می باشد، داورزن مهد مشاهیر بزرگی نظیر دکتر شریعتی، علامه محمدتقی شریعتی،

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، عبداللهی سرپرست فرمانداری داورزن درجمع خبرنگاران سبزواربزرگ  در بحث گردشگری  شهرستان داورزن اظهار داشت : شهرستان داورزن در خصوص گردشگری دارای ظرفیت های نابی می باشد، داورزن مهد مشاهیر بزرگی نظیر دکتر شریعتی، علامه محمدتقی شریعتی، فاضل صدخروی، علامه نامنی، علامه بهمن آبادی، شیخ حسن داورزنی و ... است و وجود بیش از 60 اثر ثبت ملی شده و بیش از 150 اثر تاریخی که تقریبا با این ظرفیت بالا تا کنون اقدام قابل توجهی در راستای گردشگری این شهرستان صورت نگرفته است.
این مقام مسئول سپس با اشاره به انجام پروژه پارک گردشگری شرق داورزن به مساحت 50 هکتار که توسط شهرداری داورزن در حال انجام است گفت: پروژه های پارک گردشگری و کمپ زائراز مجموعه های تاثیرگذاری است که اعتبار و اشتغال زیادی را برای شهرستان به همراه خواهد داشت.
وی  در ادامه با بیان اینکه نهضت سربداران که خاستگاه آن شهرستان داورزن بوده است و رویدادی با شهرت بالا می باشد گفت: به دنبال این هستیم که همایش بزرگداشت نهضت سربداران در مهد قیام سربداران روستای باشتین داورزن برگزارکنیم تا ظرفیت های این منطقه را بتوانیم باهمت مسئولین و مدیران بیشتر به جهانیان بشناسانیم.
وی با بیان اینکه تاریخ سربداران و ابعاد مختلف حکومت آن در دوره های مختلف به فراموشی سپرده شد گفت: برگزاری این همایش سبب توجه بیشتر اندیشمندان بزرگ اسلامی به دستاوردهای این قیام تاریخی و تشکیل حکومت شیعی پس از آن می شود.
وی درانتها با یاداوری اینکه در روستای باشتین هنوز آثاری از بناهای تاریخی قلعه وجود دارد و اگر این بناها بازسازی و بهسازی شود ، پتانسیل گردشگری در منطقه بالا می رود.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان