.     .     .
۱۳۹۷/۱۲/۲۱

زندگی شرافتمندانه مردم ،هدف ما و مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی است

استاندار خراسان رضوی گفت: ما میخواهیم مردم ایران شرافتمندانه زندگی کنند و آنقدر توانمند شوند که دیگر نیازی به یارانه ۴۵ هزارتومان نداشته باشند.این هدفی است که در قالب مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی دنبال آن هستیم و امید واریم با مشارکت همه ارکان حاکمیت و معین های اقتصادی به آن دست یابیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در شهرستان داورزن برگزار شد، اظهار کرد: در آغاز دهه پنجم انقلاب باید سبک اداره کشور را تغییر دهیم. اگر در 40 سال گذشته فقط زیرساخت فراهم کردیم ، امروز باید زمینه را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران فراهم کنیم تا اشتغال زایی کنند.
وی با بیان اینکه دولت فقط باید پشتیبان و حامی بخش خصوصی باشد، افزود: کشور را باید از بروکراسی نحس اداری نجات دهیم. متاسفانه به دلیل دیوان سالاری دولت ها، فرآیندهای توسعه ای حبس شده اند و  چندان اتفاق مثبتی در مسیر توانمندسازی مردم رخ نداده است
استاندار خراسان رضوی گفت:
 برخی دل شان خوش است که یارانه از دولت دریافت می کنند و برای گذران زندگی خود روی آن حساب باز می کنند درحالی که نمی دانند از یک طرف به آن ها 45 هزار تومان یارانه پرداخت و از طرف دیگر  چند برابر از جیب شان میرود.
رزم حسینی با بیان اینکه سالانه 140 میلیارد تومان به مردم داورزن یارانه پرداخت می شود، افزود: از زمانی که پرداخت یارانه نقدی به مردم شروع شد تا به امروز حدود 8 سال می گذرد و در این مدت مجموعا حدود هزار میلیارد تومان یارانه به شمامردم پرداخت شده است. آیا این میزان یارانه پرداختی در قدرت اقتصادی مردم تاثیر مثبت داشته و جامعه را به لحاظ معیشتی توانمند کرده است؟
وی بیان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز دولت های مختلف به مردم خدمات ارائه کرده اند و نباید خدمات هیچ یک از دولت ها را نادیده گرفت اما باید بپذیریم که نظام دیوان سالار و بروکراسی پیچیده اداری و قوانین مزاحم باعث عقب افتادگی کشور شده است.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: باید در آغاز دهه پنجم انقلاب برای اداره کشور و پیشبرد برنامه ریزی ها در حوز اقتصادی، راه دیگری را در پیش بگیریم و بنده هم خط شکن عرصه اقتصادی و رفع موانع خواهم بود.
وی گفت: برخی تا دیروز می گفتند که کارآفرینان زالوصفت و غارتگر هستند درحالی که مبانی اسلام تاکید دارد کارآفرینان مجاهد اقتصادی به شمار می روند و باید آن ها را به خاطر تلاشی که در مسیر توانمندسازی مردم انجام می دهند، تکریم کرد.
رزم حسینی با بیان اینکه داورزن باید به منطقه ای نمونه در حوزه اقتصادی تبدیل شود، افزود: مردم گروه های جناحی و سیاسی را به رسمیت نمی شناسند. ما باید جناح خدمت به مردم داشته باشیم. اگر نماینده ای برای آبادانی شهر ،استان و کشور خود تلاش کرد، به او رای دهیم و اگر نماینده ای به دنبال باندبازی بود و دعواهای جناحی بین اصولگرایان و اصلاح طلبان را به راه انداخت، به او رای ندهیم.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به آفت گروه های سیاسی دچار شده است، اظهار کرد: دیوان سالاری اداری کارآفرینان را رنج داده است و خودمان مقصر هستیم که دولت را بزرگ کرده ایم و این دیوانسالاری جز تولید نارضایتی عملکردمان نتیجه دیگری نداشته است.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه جوانان نباید نسبت به آینده و مسئولان بدبین باشند، تاکید کرد: تلاش دشمن بر این است که با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مردم را نسبت به حاکمیت و مقامات بدین کنند اما نباید چنین اجازه ای به آن ها بدهیم.
وی تاکید کرد: شبکه فضای مجازی کسب و کار خوبی ایجاد کرده است اما نباید هر خبری را بخوانیم و منتشر کنیم. نباید اجازه داد که مردم نسبت به نظام و حاکمیت بدبین باشند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان