.     .     .
۱۳۹۸/۰۳/۱۴

پیام تبریک سرپرست محترم فرمانداری به مناسبت عید سعید فطر

سرپرست محترم فرمانداری ، با انتشار پیامی، پیشاپیش فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت:
علیرضا عبداللهی بید در پیام خود نوشته است:
 
«عید سعید فطر، عید عرفان و آزادگی بر همه مؤمنان مبارک باد!
 
رها شدن از بند خواست‌های زمین‌گیر کننده و نه سرکوب آنها، از امن‌ترین و گشاده‌ترین راه‌های رسیدن به آسمان معنویت است. جایی که آدمی از آن دیار آمده و به آن رهسپار می‌شود. روزه هم این راه را می‌نماید و هم توان آدمی را در پیمودن آن نشان می‌دهد و آزادی نیز اگر رهایی از قید هوس خویش باشد، روزه تجلی‌گاه آن است. روزه اراده را محکم می‌کند تا جسم، مرکب راهواری در زیر پای جان بلند‌ پرواز و بی‌نهایت‌جوی آدمی شود و به انسان می‌آموزد که چگونه گوهر والای انسانی و کرامت ذاتی را با هیچ امر اسیر کننده و کالای بازدارنده‌ای سودا نکند.
 
رمضان دعوتی است به بازیافتن خویشتن گمشده ، ندایی است برای توجه به خدای فراموش شده، ضیافتی است برای تناول از مائده تقوا و پایان این مهمانیِ خدایی عید فطر است؛ عید توفیق بر طاعت و اطاعت، عید توبه و تهذیب نفس، عید ذکر و یاد محرومان و گرسنگان. فطر، چیدن میوه‌هایی است که از فطرت می‌جوشد. فطر سپاس نعمتی است که در رمضان نازل شده است. پیروزی بر خصم درون، جشنی روحانی دارد به نام عید فطر که میثاق بستن با فطرت را از سوی روزه داران مجاهده‌گر اعلام می‌دارد. عید فطر پاداش افطارهای خالصانه است، مُهر قبولی انفاق‌های با قصد قربت و پایان‌نامه دوره ایثار و گذشت در مسائل مالی است. فطر عید خداجویی و خداترسی و خداپرستی است.
سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری، تعجیل در امر ظهور حضرت ولی عصر(عج) و استقرار عدالت مهدوی در جهان، سر بلندی و عزت اسلام و مسلمین، قبولی عبادات روزه داران به ویژه مردم شهرستان داورزن و حفظ معنویت در تمام ایام سال را از خداوند متعال مسئلت دارم.


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان