.     .     .
۱۳۹۸/۰۵/۱۶

رونق تولید ، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد ، مهاجرت معکوس را در شهرستان به دنبال خواهد داشت.

فرماندار در این جلسه اظهار داشت : زنجیره اشتغال ، اقتصاد و درآمد شهرستان داورزن بر مدار تولید در بخش کشاورزی و دامپروری می چرخد

رونق تولید ، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد ، مهاجرت معکوس را در شهرستان به دنبال خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری : جلسه هم اندیشی رونق تولید با حضور فرماندار  ، ریاست نظام مهندسی استان خراسان ، ریاست جهاد کشاورزی ، نماینده نظام صنفی در شهرستان و نماینده سرمایه گذاران در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان داورزن برگزار گردید.
فرماندار در این جلسه اظهار داشت : زنجیره اشتغال ، اقتصاد و درآمد شهرستان داورزن بر مدار تولید در بخش کشاورزی و دامپروری می چرخد و از این رو اهتمام همه دست اندرکاران از جمله دستگاه های اجرایی  به ویژه جهاد کشاورزی و نظام مهندسی و نظام صنفی کشاورزی را پیش از پیش می طلبد.
ایشان در ادامه خواهان توجه و تمرکز معین های مدل مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی به بخش کشاورزی و دامپروری و صنایع وابسته شد و افزود : همت مضاعف و کار جهادی دستگاه های اجرایی به عنوان خدمتگزاران همدل و همزبان با مردم شهرستان می تواند باعث رونق تولید ، ارتقاء بهره وری ، اشتغال ، افزایش درآمد و بهبود معیشت مردم و به تبع آن جلوگیری از مهاجرت های بی رویه و کاهش نیروی کارآمد جوان جویای کار و اشتغال را می تواند به همراه داشته باشد.
در ادامه این جلسه ریاست نظام مهندسی استان ، بحث آموزش کشاورزان را از مهم ترین مؤلفه ها در افزایش تولید دانست و افزود : در صدور مجوزها ، 70 درصد تفویض اختیار به سازمان نظام مهندسی واگذارشده که پروسه کاری کوتاه تر گردیده است.
در ادامه این جلسه ریاست جهاد کشاورزی داورزن افزود : اغلب مردم شهرستان در بخش کشاورزی و دامپروری مشغول به کار و فعالیت می باشند و با حضور پررنگ معینان اقتصادی در شهرستان ،  راهنمایی و کمک دستگاههای اجرایی و به طور خاص همت والای مردم عزیز شاهد پیشرفت روز افزون ، در همه بخش های تولید به ویژه در بخش کشاورزی خواهیم بود.
ایشان در ادامه اظهار داشت : حضور ریاست  نظام مهندسی استان در شهرستان داورزن و آشنایی ایشان از مسائل و موانع طرح های سرمایه گذاران در حوزه جهاد کشاورزی با عث ارتقاء رونق تولید داخلی و پیشرفت طرح ها در آینده نزدیک خواهد شد.
درپایان حاضرین در این جلسه نیز نظرات ، پیشنهادات و راهکارهای اجرایی را که بتواند در مسیر رفع موانع و مشکلات در زنجیره تولید و رونق بخشی به تولید داخلی را عملی نمود ارائه دادند.
 
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : ۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان