.     .     .
۱۳۹۸/۰۹/۱۳

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان داورزن برگزار شد

گفتمان و مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی بهترین فرصت برای توسعه همه جانبه و پایدار شهرستان به خصوص توسعه بخش کشاورزی ، صنعت گردشگری ، صنایع غذایی ، صنایع دستی ، رونق تولید ، اشتغال و افزایش سطح درآمد خانوار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان داورزن : جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان ، فرماندار ، اضلاع مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و جمعی از مدیران ، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی شهر و روستا در محل سالن اجتماعات شهرداری شهرستان داورزن برگزار گردید.
فرماندار در ابتدای این جلسه ضمن خوش آمدگویی اظهار داشت: شهرستان داورزن ظرفیت های فراوان و متنوع فرهنگی ، تاریخی ، جغرافیایی و اقتصادی دارد که از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده است . گفتمان  و مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی بهترین فرصت برای توسعه همه جانبه و پایدار شهرستان به خصوص توسعه بخش کشاورزی ، صنعت گردشگری ، صنایع غذایی ، صنایع دستی ، رونق تولید ، اشتغال و افزایش سطح درآمد خانوار است.
اسدالهی در ادامه افزود : در راستای تحقق این مهم همزمان سه موضوع در دستور کار قرار دادیم. موضوع اول شناسایی و پیگیری موانع و مشکلات سرمایه گذاری با هدف تقویت و توسعه زیرساخت ها بود که ۱۵ مشکل و مانع سرمایه گذاری به همراه راه کارها به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارسال و در جلسه ۱۵۴ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مطرح که منجر به ۱۲ مصوبه گردیده و با امضای استاندار محترم و معاون محترم اقتصادی و ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است. لذا وظیفه همه مدیران و مسئولین شهرستان پیگیری، تسهیل و تسریع در اجرای این مصوبات است.
مقام عالی دولت در شهرستان گفت : همزمان با این موضوع ، بررسی و تعیین وضعیت پروژه های مثلث توسعه را داشتیم که ۱۵ پروژه با ۴۳۴ نفر اشتغال و ۱۳۳ میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان سرمایه نهایی شده است و تعداد ۷ پروژه با ۱۵۴ میلیاردتومان و ۲۹۰ میلیون یورو دردستور کار قرار دارد و کمک به اجرای این پروژه از اولویت های مهم کاری ما در شهرستان است.
موضوع سوم توانمندسازی جوامع محلی با استفاده از معین های اقتصاد مقاومتی بود که دو معین بانک صنعت و معدن و شرکت مزارع نوین ایرانیان تعیین شده بودند و ۵ معین جدید در دستور کار قرار گرفت که تفاهم نامه ۳ معین جدید، در روز شنبه هفته جاری به امضای استاندار محترم و معین ها رسید.
اسدالهی در ادامه ضمن تشکر از معین های اقتصاد مقاومتی بر بسیج تمام امکانات و همکاری همه جانبه مدیران و شوراهای اسلامی و دهیاران برای اجرایی شدن برنامه معین های اقتصادی تاکید کرد.
در ادامه این جلسه علی اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت : از زمانی که آقای اسدالهی فرماندار شهرستان داورزن روی کار آمد کارها خوب و با جدیت شروع شد و هم حضوری و هم تلفنی پیگیر هستند و دستگاه های محترم قضایی هم در کنار ایشان قرار گرفتند‌.
وی در ادامه افزود : ما دنبال اقدامات عملیاتی هستیم با چند آیتم از جمله تعداد صندوق های خردمحلی تشکیل شده، تعداد اعضاء آنها و ایجاد اشتغال صندوق ها موارد قابل ارزیابی می باشد که برای تحقق آن کار خوبی که در شهرستان داورزن انجام شده است. بانک صنعت و معدن به عنوان معین اقتصاد مقاومتی تفاهم نامه امضاء نموده است و نمی بایست به فعالیت در حوزه تخصص خودش اکتفا نماید؛ بلکه باید همانند بانک رسالت که اقدامات ارزنده ای در زمینه توانمدسازی جوامع محلی با تشکیل صندوق های خرد محلی و حمایت و پشتیبانی از مشاغل خرد و خانگی داشته است وارد شود.
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان خاطر نشان کرد : این مدل برگرفته از نیازهای کشور و استان است که قبلا در کشورهای توسعه یافته باتشکیل اضلاعی از جمله دانشگاه ، صنعت و دولت بوده و مطابق با وضعیت موجود مطابق سازی می کنیم و قوانین و مقرراتی که مخل کیفیت کسب و کار است عرصه را بر اقتصاد تنگ کرده است و لازمه این است از ارکان حاکمیت کمک بگیریم و برخی قوانین را حل کنیم و این فضا هم به نفع اقتصاد و هم به نفع توسعه شهرستان است که بتوانیم بهبود ببخشیم.
لبافی در ادامه افزود : یک بخش از مدل مثلث توسعه اقتصادی اعتمادسازی ، تسهیل گری و بکارگیری ظرفیت های مردمی از روستاها است که همه برای توسعه روستا فکر کنند. و در این الگو محور اصلی مردم و مشارکت های مردمی ، عضویت ، صندوق های خرد و منابع بانکی هستند و به هیچ وجه پروژه های خاص که انجام می دهند نیست و مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی برای ما یک اصل است.اعتمادسازی،تسهیل‌گری و شناسایی ظرفیت‌ها،شکل‌گیری صندوق‌های روستایی و عضوگیری بخشی از مدل توسعه اقتصادی است که باید معین‌ها ساز و کار را تهیه و با مشارکت مردم و خیران اقتصادی به ثمر برسانند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۹۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان