.     .     .
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

مجتمع گلخانه ای ریوند ظرفیت کم نظیر برای توسعه کشاورزی منطقه اراضی مجتمع گلخانه ای تعیین وضعیت می شود

فرماندار داورزن از مجتمع گلخانه ای ریوند به عنوان ظرفیتی کم نظیر در توسعه کشاورزی شهرستان د یاد کرد و گفت: با توجه به فراهم بودن زیر ساخت های مورد نیاز  از جمله آب، برق، گاز، راه دسترسی، آب و خاک مناسب و نیروی انسانی با انگیزه و کارآمد می طلبد که هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت اراضی این مجتمع اقدام گردد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، حسین اسدالهی در جلسه بررسی مشکلات مجتمع گلخانه ای ریوند که صبح امروز در محل جهاد کشاورزی داورزن با حضور مدیر سازمان تعاون روستایی استان خراسان رضوی، مسئول امور باغبانی اداره کل جهاد کشاورزی استان، بخشدار و رئیس جهاد کشاورزی داورزن و مدیر عامل و هیات مدیره برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت و تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد:  متاسفانه این ظرفیت که باید در چند سال قبل عملیات اجرایی آن تکمیل و به بهره برداری می رسید، به دلایلی از جمله استخدام افرادی که قطعات به آنها واگذار شده در دستگاه های اداری با تاخیر مواجه شده است.
 
وی افزود: انتظار ما از سازمان تعاون روستایی استان و سازمان جهاد کشاورزی خلع ید اراضی این مجتمع و واگذاری به کسانی است که از دانش، تجربه و توان کافی برای سرمایه گذاری و تولید دارند؛ می باشد.

فرماندار شهرستان داورزن گفت تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت های این مجتمع هزینه شده است و امسال نیز مبلغ ۷ میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.

 این پروژه در ۴۹ هکتار در ۶۰ قطعه ۴ هزار متری( ۳ هزار متر گلخانه و هزار متر تاسیسات) احداث شده که بهره برداری آن با توجه به موقعیت مناسب و نزدیکی به بازار فروش در تهران در جهت رونق و جهش تولید و اشتغالزایی بسیار حائر اهمیت است.
 
وی با تاکید بر راه اندازی این پروژه مهم کشاورزی در منطقه گفت: در صورت فعال شدن تمامی واحدهای این مجتمع، به طور مستقیم برای ۳۰۰ نفر جوان جویای کار شغل ایجاد خواهد شد.

 مسوول باغبانی جهاد استان افزود:  تاکنون آراء ۲۵ پرونده برای خلع ید صادر شده است و نیز توافقاتی برای جایگزین کردن  ۱۳ واحد این مجتمع انجام شده است.
دلبری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان داورزن نیز خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۶  واحد مجتمع گلخانه ای ریوند برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.
او با بیان اینکه این ظرفیت مهم منطقه داورزن آماده سرمایه گذاری است، به فعال بودن دو واحد این مجتمع گلخانه ای اشاره کرد و گفت: به لحاظ زیر ساختی (آب، برق، گاز، راه و ...) هیچ مشکلی پیش روی این پروژه قرار ندارد.  مشکل اصلی تعیین وضعیت اراضی این طرح است که به محض تعیین تکلیف شدن آن،نسبت به شناسایی و جذب سرمایه گذار اقدام خواهد شد.

اسدالهی در بخش دیگر صحبت هایش گفت: کار باید برنامه ای و سیستمی انجام شود اما متاسفانه نظام اداری ما نظام پیگیری است که اراده فولادین و کفش آهنین می خواهد در غیر اینصورت  این جلسات به نتیجه نخواهد رسید. لذا از مدیران دستگاه های اجرائی مربوط و هیات مدیره مجتمع می خواهیم که پای کار باشند و به جد پیگیری کنند تا مشکلات فنی و حقوقی این مجتمع گلخانه ای بزودی برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ درصد جمعیت شهرستان بالای ۶۰ سال است، به مهاجرت جوانان به خارج از شهرستان طی دو دهه گذشته اشاره کرد و گفت: تقویت و توسعه نواحی صنعتی و مجتمع های کشاورزی و دامپروری قطعا در برگشت مردم به زادگاهشان و ماندگاری آنها  تاثیر گذار خواهد بود.
 
ایرج ناصری مقدم، مدیر کل سازمان تعاون روستایی استان خراسان رضوی نیز در ادامه گفت: یکی از مباحث اصلی مجتمع گلخانه ای ریوند، بحث پایش اعضا است که نسبت به تشکیل کمیسیون ماده ۱۷ در استان  ظرف ۱۵ روز آینده اقدام خواهد شد. همچنین مراحل پایش افراد و جایگزینی آنها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

همچنین جلسه ای با هیات مدیره مجتمع گلخانه ریوند برای مشخص شدن نحوه سرمایه گذاری در این طرح برگزار خواهد شد تا عملیات اجرائی آن هر چه سریعتر نهایی گردد.
در ادامه این نشست نیز از محل مجتمع گلخانه ای ریوند بازدید به عمل آمد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : ۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۱۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۰۰۹۸۵ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۳ نفر
آماربازدیدکنندگان