.     .     .
۱۳۹۹/۰۶/۰۷

بهره برداری از ۱۹ طرح کشاورزی در داورزن

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، در چهارمین روز از شروع هفته دولت و با گرامیداشت شهیدان رجائی و باهنر ۱۹ طرح کشاورزی با حضور امام جمعه و فرماندار و مسوولین استان و شهرستان داورزن مورد بهره برداری قرار گرفت.
 این طرح ها شامل ۱۲ پروژه ساماندهی اراضی به طول ۱۷ هزار متر  در شهرآباد با  اعتبار ۸۷۰ میلیون ریال ، افتتاح  ۵ پروژه آبیاری تحت فشار در سطح بالغ بر ۲۴۵ هکتار با اعتبار ۶ میلیارد و ۷۷۲ میلیون ریال و بهره برداری از استخر دو منظوره پرورش ماهی و ذخیره آب کشاورزی با اعتبار ۲ میلیارد ریال

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در حاشیه افتتاح طرح های کشاورزی شهرستان داورزن  اظهار داشت: در حوزه آب و خاک هدف اصلی افزایش بهره وری آب است. آبی که در اختیار بخش کشاورزی است باید برنامه ریزی و مدیریت شود که میزان بهره وری آب را بدون هدر رفت افزایش دهد.
وی اعتبارات در نظر گرفته شده حوزه آب و خاک را در سال جاری ۱۲۴ میلیارد برشمرد و افزود: با تاکیدات مقام معظم رهبری به حوزه کشاورزی اعتبارات کشاورزی بویژه در بخش آب و خاک نسبت به سه سال قبل ۴ و نیم برابر افزایش یافته است.
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره به ظرفیت های ویژه کشاورزی در شهرستان داورزن گفت: این شهرستان نسبت به متوسط شاخص های کشور عقب است اما سعی بر این است تا پروژه های آب و خاک  را در این منطقه بیشتر اجرا کنیم تا داورزن در رده میانگین استانی و کشوری قرار گیرد.
وی همچنین در مورد خسارات سیلاب به  منطقه داورزن نیز اظهار داشت:  در سال ۹۸ ردیف اعتباری از محل ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران  تخصیص یافت که بخشی از خسارات وارده سیلاب به مزراع کشاورزی جبران شد. اما امسال هنوز هیچ ردیف اعتباری از مدیریت بحران تخصیص نیافته است اما از محل اعتبارات سرجمع استانی کمک های موردی از جمله احیاء قنوات انجام شده است. درصورتی که  امسال اعتبارات مدیریت بحران تخصیص پیدا نکند از محل اعتبارات ملی استانی برای جبران خسارات ناشی از سیلاب  مبالغی تزریق خواهد شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : ۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۱۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۰۰۹۶۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۹ نفر
آماربازدیدکنندگان