.     .     .
۱۳۹۸/۱۰/۰۳

اولین جلسه تهیه سند راهبردی شهرستان داورزن

به گزارش روابط عمومی فرمانداری : اولین جلسه تهیه سند راهبردی با حضور فرماندار ، اساتید دانشگاه ، مدیر اداره میراث فرهنگی و شهردار داورزن در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان داورزن برگزار گردید.
فرماندار در ابتدای این جلسه ضمن خوش آمدگویی اظهار داشت :  شهرستان داورزن ظرفیت های فراوان و متنوع فرهنگی ، تاریخی ، جفرافیایی و اقتصادی دارد که از این ظرفیت ها به خویی استفاده نشده است و با تهیه سند توسعه راهبردی در شهرستان داورزن محور توسعه ،  اولویت ها ، راهکارهای مواجهه با مسائل ، ایجاد انسجام و هماهنگی و هم افزایی در بخش های مختلف برای نیل به توسعه همه جانبه و پایدار شهرستان  مشخص خواهد شد.
وی در ادامه به سربداران و خاندان دکتر علی شریعتی به عنوان سرمایه نمادین شهرستان که مبحث مکان رویداد و ویژه شهرستان است اشاره کرد.
اسدالهی در ادامه افزود : علاوه بر ظرفیت های فرهنگی ، تاریخی ،  شهرستان داورزن در بخش کشاورزی بخصوص در کشت گیاهان دارویی و توسعه محصولات گلخانه ای بخصوص در توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی از مزیت نسبی برخوردار است که باید در برنامه توسعه همه جانبه شهرستان قرار گیرد.
وی در ادامه اظهار داشت : باید  به شهرستان داورزن با برند میقات الرضا به عنوان درگاه خراسان رضوی و گردشگری زیارت به عنوان اصالت و رکن اساسی ، نگاه ویژه داشت.
در ادامه مدیر میراث فرهنگی شهرستان گفت : 250 اثر تاریخی فرهنگی مذهبی و طبیعی در حوزه شهرستان شناسایی شده که 80 اثر آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است لذا شهرستان داورزن به لحاظ میراث فرهنگی ، طبیعی و معنوی غنی است و باید با برنامه ریزی کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت نسبت به ساماندهی و عملیاتی شدن آن ها در جهت تأثیر گذاری در گردشگری استفاده کرد.
در ادامه این جلسه دکتر وکیل الرعایا مشاور طرح گفت : سالانه 25 تا 30 میلیون مسافر و زائر بارگاه ملکوتی آقا علی ابن موسی الرضا (ع) از محور مواصلاتی شهرستان داورزن تردد می کنند و با توجه به اینکه در مسافت شاهرود تا داورزن  آبادی جهت استراحت مسافران نیست شهرستان داورزن بهتریت فرصت برای تبدیل از معبر به مقصد مسافران جهت بالا بردن میزان اقامت و ماندن گردشگر می باشد.
در ادامه فتح الهی شهردار داورزن گفت : طرح شهرک گردشگری داورزن تهیه شده و با حمایت سرمایه گذار اجرایی می شود.
در پایان مقرر شد شرح خدمات توسط مشاورین طرح ارائه شود تا موضوع عملیاتی و اجرایی شود.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : ۸۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان