فرماندار داورزن
حسین اسدالهی
فرماندار داورزن

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۱۶

حفاظت ازمنابع طبیعی مستلزم اجرای طرح های توسعه ای بر اساس آمایش سرزمین است.

اسدالهی با اشاره به اینکه پیشرفت فناوری و تسخیر طبیعت توسط انسان، باعث تخریب روز افزون محیط زیست و  استفاده غیر اصولی و بی رویه از منابع طبیعی شده است؛ گفت: صیانت از منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست، مستلزم برقراری روابط هماهنگ میان انسان و طبیعت است که لازمه آن اجرای طرح های اقتصادی و عمرانی بر اساس آمایش سرزمین است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، حسین اسدالهی پس از کاشت نهال در سخنانی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی، حفظ و گسترش درختان و مراتع نه تنها یک فضیلت، بلکه یک ضرورت و وظیفه دینی و ملی است؛ اظهارداشت: روز درختکاری و هفته منابع طبیعی برای آشتی و سازگاری و برخورد مناسب با طبیعت و توجه به مسائل زیست محیطی و بازنگری در طرح های توسعه و عمران بسیار مغتنم و حائز اهمیت است.

اسدالهی با اشاره به شرایط آب و هوایی شهرستان داورزن، تصریح کرد: کاشت درخت با اولویت درختان مثمر و سازگار با طبیعت در شهرها و روستاهای شهرستان بخصوص در خطه جنوب  ضروری و دارای اولویت است و می تواند در زیبایی سیما و منظر منطقه و همچنین افزایش نشاط و ماندگاری جمعیت موثر باشد لذا باید در اولویت کاری شهرداران و دهیاران قرار گیرد.

فرماندار همچنین به اقدامات دولت در زمینه حفظ منابع طبیعی و محیط زیست در شهرستان اشاره و اظهار کرد: در شهرستان داورزن اقدامات نسبتا خوبی در در زمینه جنگل‌کاری و هرزاب انجام شده، که این روند مهم باید همچنان ادامه یابد.

اسدالهی اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری برای مهار سیلاب و جلوگیری از فرسایش خاک و هدر رفتن آب در شهرستان داورزن را نیز بسیار مهم و ضروری توصیف و تصریح کرد: خاک و آب بسیار ارزشمند و غیرقابل جایگزین است.

فرماندار با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه اجرای عملیات بوته کاری، نهالکاری و بذر پاشی به منظور تثبیت و تقویت پوشش گیاهی افزود: برای جلوگیری از پیشروی کویر و حرکت شن های روان و گرد و غبار، اجرای طرح های مرتعداری و جنگل کاری در شهرستان بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

وی آموزه های دینی و سیره پیامبر و ائمه معصومین در ضرورت حفظ منابع طبیعی و اهمیت کاشت درخت را یادآور شد و اظهار کرد: کاهش بارندگی و بهره برداری بی رویه و غیراصولی از منابع طبیعی در سال‌های اخیر سبب فقر مراتع و کاهش منابع آبی و بروز مشکلات متعدد از جمله فرونشست زمین شده است.

اسدالهی در بخش دیگری از سخنان خود
از اختصاص ۷۱۸میلیون ریال اعتبار برای انجام مطالعات و اجرای طرح‌های آبخیزداری از محل اعتبارات استانی خبر داد و اضافه کرد: با پیگیری نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی و در نتیجه سفر مدیر کل دفتر کنترل سیلاب سازمان جنگلها ،مراتع و ابخیزداری کشور سازمان جناب اقای حسین پور به شهرستان مبلغ ۴۴۰۰میلیون ریال برای تکمیل طرح پخش سیلاب بفره و مبلغ ۵۱۲۰میلیون ریال برای احداث سرریز بند کمیز از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده است که بزودی جذب و هزینه خواهد شد.

فرماندار در پایان ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری از خدمات ریاست و کارکنان اداره منابع طبیعی شهرستان تقدیر و تشکر کرد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : ۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان