فرماندار داورزن
حسین اسدالهی
فرماندار داورزن

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۱/۳۰

منشور اخلاقی

وزارت کشور به عنوان یکی از بازوهای اعمال حکومت دولت در سراسر کشور، بمنظور انجام بهینه ماموریت های ذاتی خود که همانا حفظ نظم و امنیت و تثبیت سیاست داخلی دولت می باشد از اصول ذیل پیروی می نماید:
۱- التزام به اخلاق اسلامی
۲-وظیفه شناسی
۳-مردم مداری
۴-قانون محوری

* کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با الگو قراردادن سیره و روش پیشوایان دین، خود را ملتزم به رعایت کلیه شئونات اسلامی می دانند.
* کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با آگاهی از فلسفه و آرمان های منیع انقلاب اسلامی تمام توان خود را در فعلیت بخشیدن به این اهداف بکار می بندند.
* کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با دراک حساسیت وظایف محوله از تمامی توان و امکانات موجود در راستای انجام مطلوب وظایف خود بهره جسته و در این راه از خداوند متعال یاری می جویند.
* کارکنان وزارت کشور با آگاهی از تاثیر نحوه انجام وظایف بر عملکرد کلی دستگاه هیچگونه کم کاری و تسامح را نپذیرفته و در جهت انجام بهتر وظایف به پرورش توانایی ها و دانش خود می پردازند و کلام امام علی (ع) را مبنی بر عدم تساوی دو روز مسلمان سرمشق خود قرار می دهند .
* کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح خود را موظف به رعایت نظم و انظباط دانسته و وظایف خود را با اتکاء به اصل مدیریتی "همواره راه بهتری برای انجام دادن کارها وجود دارد " انجام می دهند.
* کارکنان وزارت کشور با اعتقاد به اینکه مردم، حاکمان اصلی حکومت ها هستند، تمامی امکانات خود را به منظور ارائه خدمات مطلوب و پاسخگوئی به نیازهای مردم بسیج نموده و در مواجهه با ارباب رجوع اصل اخلاقی "خرد در بینش، مدارا در روش و کرامت در منش " را به کار می بندند و خشنودی خداوند را در خشنود نمودن خلق خدا جستجو می کنند.
* کارکنان وزارت کشور همواره آمادگی دارند تا راهنمایی های لازم، بهنگام و دقیق را به ارباب رجوع ارائه نمایند و آنان را از حقوق خود آگاه ساخته و امور آنان را در سریعترین زمان ممکن انجام دهند.
* کارکنان وزارت کشور در کلیه سطوح، در چارچوب قوانین و مقررات رفتار نموده و از هر نوع عدول از قوانین پرهیز نموده و با کلیه اشکال تخلف برخورد می نمایند و در این راه از فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیروی می نمایند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
۶۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان