فرماندار داورزن
حسین اسدالهی
فرماندار داورزن

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۳/۱۷

رعایت اخلاق اسلامی و اجرای مر قانون، لازمه رقابت‌های سالم و با نشاط انتخاباتی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری داورزن، جلسه توجیهی نامزدهای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهرهای داورزن و ریوند به ریاست فرماندار و با حضور دادستان و اعضای هیات های اجرایی و نظارت بر انتخابات شهرستان در محل سالن جلسات دکتر شریعتی شهر داورزن برگزار شد.
حسین اسدالهی با اشاره به جایگاه رفیع شوراهای اسلامی در قانون اساسی اظهار کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا از مظاهر مشارکت مردم و نمونه عینی از اداره کشور توسط مردم است. از این رو، عملکرد مثبت شوراهای اسلامی می تواند سرمایه اجتماعی را افزایش و زمینه حضور پرنشاط مردم در عرصه های پیشرفت و توسعه کشور را فراهم کند.
فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان داورزن با اشاره به سیاست های ابلاغی گفت: بی طرفی، اجرای مر قانون و صیانت از آرای مردم، سرلوحه کار مجریان و ناظران انتخابات است و وظیفه شرعی و قانونی خود می دانیم که با تمام وجود و توان از رای و نظر مردم و حقوق نامزدها صیانت کنیم و بحمدالله تمام اقدامات برای تحقق این مهم در شهرستان داورزن انجام شده است.
 اسدالهی با اشاره به آیات و روایات اسلامی افزود: نامزدها و طرفداران آنان باید به قانون انتخابات و اخلاق اسلامی پایبند باشند و از تخریب دیگران و طرح مطالب اختلاف برانگیز و دادن وعده های غیر اجرایی پرهیز کنند. نباید انتخابات باعث انشقاق و اختلاف در جامعه شود.
وی با اشاره به نقش موثر نامزدهای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در افزایش حضور با نشاط مردم در انتخابات تصریح کرد: حفظ منزلت اجتماعی و رعایت حقوق نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی بسیار مهم و وظیفه همگانی است لذا مجریان و ناظران وظیفه خود می دانند از آن دفاع و صیانت کنند.
فرماندار شهرستان داورزن با اشاره به محدودیت های ناشی از بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت اجتماعی گفت: در راستای حفظ سلامت مردم و نیز نامزدهای انتخابات و طرفدارنشان باید فعالیت های انتخاباتی از جمله تجمعات و مراسم سخنرانی در چارچوب دستور العمل بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد باشد.
اسدالهی در پایان بر ضرورت رعایت قوانین در تمام مراحل انتخابات بخصوص مرحله تبلیغات تاکید و افزود: در استفاده از فضای مجازی در تبلیغات، باید مصادیق جرایم انتخاباتی در فضای مجازی که به نامزدها ابلاغ می شود؛ مدنظر قرار گیرد.
 در ادامه جلسه خداشاهی دادستان داورزن با اشاره به برخی موارد تخلف در بحث تبلیغات داوطلبان انتخابات افزود : استفاده از امکانات دولتی و عمومی به نفع یا علیه داوطلبان در انتخابات ممنوع است و با خاطیان برخورد قانونی می شود. همچنین هرگونه تبلیغات زود هنگام محیطی یا در فضای مجازی توسط داوطلبان تخلف است و در صورت گزارش در پرونده تخلف انتخاباتی رسیدگی می شود.
 قابل ذکر است در این جلسه به سوال های مطرح شده توسط برخی از نامزدها پاسخ داده شد. همچنین مواد مربوط به تبلیغات قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر قرائت و نسخه ای از دستور العمل بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد مصوب ستاد ملی مدیریت کرونا و اهم مصادیق جرایم انتخاباتی در فضای مجازی به نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای داورزن و ریوند تحویل شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری داورزن
تعداد بازدیدها : ۵۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان