فرماندار داورزن
حسین اسدالهی
فرماندار داورزن

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی خبر داد:

بخشودگی سود، کارمزد و جریمه دیرکرد تسهیلات خسارت‌دیدگان حوادث غیرمترقبه بخش کشاورزی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از بخشودگی سود، کارمزد و جریمه دیرکرد تسهیلات خسارت‌دیدگان حوادث غیرمترقبه بخش کشاورزی که سررسید تسهیلات آنها از ۱ مهرماه ۹۶ لغایت ۳۱ شهریور ۹۸ است، خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی برگزار شد، حجت علی شایانفر به مهم‌ترین دستور کارهای جلسه از جمله بررسی عملکرد سال 98 و ارائه برنامه‌های سال 99 ستاد مدیرت بحران استان پرداخت و گفت:  ارائه آخرین گزارش وضعیت پیگیری و عملکرد استان در خصوص معین منطقه 12 شهرداری تهران و نیز ارائه گزارش برنامه عملیاتی و اقدامات شرکت آب منطقه‌ای استان در خصوص لایروبی و ساماندهی رودخانه‌های استان در این جلسه بحث و بررسی شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی به وضعیت بارشی مناسب استان در سال آبی 1398-1397 اشاره کرد و افزود: طی دو سال گذشته میزان بارندگی‌های ما بیش‌تر از نرمال بود.
وی به تاثیرات مثبت این بارش‌ها در وضعیت آب سطحی استان پرداخت و گفت: علیرغم فواید بسیار، سیلاب‌های ایجاد شده نیز بیش از 2 هزار میلیارد تومان به بخش‌های مختلف از جمله زیربنایی، کشاورزی و مسکن خسارت وارد کرده است.
شایانفر ازجمله اقدامات ستاد بحران را بازسازی بیش از 3 هزار واحد مسکونی دانست و خاطرنشان کرد: این واحدها که از محل و با اعتبار بلاعوض منابع مدیریت بحران ساخته شد، طی هفته‌های آینده افتتاح می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در مجموع طی سال 1398، 497 میلیارد تومان اعتبار، تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای بازسازی و جبران خسارت «خسارت‌دیدگان» مختلف اختصاص پیدا کرده است.
شایانفر از بهره‌مندی حدود ‌11 هزار نفر از مجموع تسهیلات و 12249 نفر از خسارت دیدگان از کمک بلاعوض گفت و افزود: علاوه بر این، 324 میلیارد تومان اعتبار به منظور تامین سود، کارمزد و جریمه دیرکرد ناشی از امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی که سررسید تسهیلات آنها از 1 مهرماه 96 لغایت 31 شهریور 98 باشد، اختصاص یافته است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی به بهره‌مندی بیش از 33 هزار نفر از کشاورزان گفت و تاکید کرد: سقف تسهیلات دریافتی جهت بهره‌مندی از امهال تسهیلات برداشته شده و بهره‌برداران خسارت دیده مشمول طرح تا هر سقفی از سود، کارمزد و جریمه دیرکرد معاف خواهند بود.
شایان ذکر است، بار مالی ناشی از امهال تسهیلات خسارت‌دیدگان کشاورزی تاکنون بیش از 260 میلیارد تومان بوده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان